Zkušenost z Le Mans

jako vždy – k nezaplacení 🙂

Na tuhle sobotu byl oznámen a nahlášeno pořádání závodu pro ozkoušení,co vydrží auta a jezdci.Takový malý 5hodinový Le Mans v Třemošný na hokejbalovým hřišti.

Specifikace závodu a podvozku auta byly následující.Jede se na 5H čistého času s jakýmkoliv autem 2WD nebo 4WD s pohoen POUZE uhlíkový motor (bez omezení) a aku POUZE NIxx.

Času před samotným závodem bylo vcelku dost.Tudíž mně Tonda a MartiN ukecali na účast a už nešlo couvnout.Podvozek byl předem jasně daný,nesmrtelný TTčko,základní motor s převodem 20/61 a aku,co se nám dostane pod ruku.Díky Ondrovi a jeho asi 10ti sadám jsme skoro nemuseli tahnout nabíječky.Nakonec jsme je vzali a dobili 2 packy jen pro jistotu.

V týdnu před závodem se doladily nezbytný detaily,co sebou,co nechat doma a podobný kraviny 🙂 V sobotu odpoledne,po posekání trávy na dvorečku a jejím úklidu zběžně kouknul na RCdrift stránky,jako pořádajícího klubu,byl jsem nemile překvapen.17.00-18.00 testování aut,18-19 testování čipů.Na to,že jsme byli s Martinem domluvený u něj odjezd cca v 16,45 docela honička.Navíc se asi v jednu hodinu ozval Jarda Štekl,že mu vypad jezdec,tudíž pár telefonů,aby mohl ject další tým.Vyzvednout Standu v Nepomuku,Martina s kuframa a občerstvovadlem v Kramolíně,doject do Plzně,tady vyzvednout Tondu s HAFO harampádím 🙂 (asi budu muset kvůli němu pořídit větší auto) a do Třemošný.Vyšlo to tak tak,že jsme na místě byli lehce po 18té hodině.

Vybalili jsme Tondovo TT,zapli s volantovkou a trochu pojezdili.Trat byla trochu neprehledná,namalovaná barevnou křídou na asfaltu.Ku prospěchu a přehlednosti přispěly plechový kužele a přířezy z papírový roury od koberců či podobně.Problém nastal,když měl zkusit Martin ject s páčkovkou.Neni krystal jako krystal,zvlášt pro Hitec.A neni přijímač jako přijímač.I když je Hitec.Prostě to zlobilo a docela slušně.I přes pujčený krystal od Ríši .Nakonec to dopadlo instalací druhýho přijímače pro Martinovo páčkovku Záměr byl,že až se bude měnit aku a měl by ject Martin,přehodí se kabely v přijímačích a bude to.Jen vše bylo jinak.Úplně jinak.

Před půl sedmou se přihrnul Milda s časomírou a vše si zapojil do sítě.Tolik by to nevadilo,pokud by na mojí prodlužovačce neobsadil 4 zásuvky ze 4.Osobně jsem to sice rozdejchal,ale Martin,lehce pod vlivem,měl keců až dost.Stejně to pak dopadlo,že se připojil na Ríšovo,ale moje byla potřeba.No nic,příště vybalim prodlužovák jako poslední.Pak se čekalo se startem na náš tým,což se povedlo lehce po 19té hodině a když už se bylo na startu,vše dále úspěšně sabotoval Milda tým,kdy Ríša měl větší aku než měl Milda díru v podvozku.

Start se asi po 10ti minutovým čekání uskutečnil kolem 19.30.Což nebylo tak hrozný.A jelikož se na startu nakonec objevilo 7 týmů,což už v našich končinách SUPER je,mohlo se začít.

Start a zvláště občasný souboje,ještě za sucha,neměly jak z pohledu jezdců,tak i občasných diváků,a že se jich někdy i sešlo,chybu.Kolem 20.15 se nad Třemošnou přehnal slušný pršák a bylo na problémy zaděláno.Všechny týmy postupně odpadly,většinou vinou vody v reglu či přijímači.Sušilo se,montovalo,dál zkoušelo ject a zas sušilo a montovalo víc než o 106.Spíš jako o život,ale spíš o čest.Ale tady i čest a zkušenosti musely stranou,elektronika s vodou si prostě nerozumí a bez ní to nešlo.Nakonec to u nás,po výměně dvou regulátorů,vyjetý jedný aku a půl,nesrovnalostem s Hitec přijímači,krystaly pro ně a hlavně v továrním nastavení páčkovky vůči volantu.

Všechny opravy,úpravy,výměny a montáže prováděl Tonda s Martinem,mně k autu skoro ani nepustili. 🙂 Asi po hodině,co zapršelo a auta nešlo pořádně rozhejbat,jsme to docela zklamaní,zabalili.Co se dalo dělat,technika byla mocnější.Pokud se zas podobný závod někdy pojede či se někdo uvolí k jeho pořádání,jistě se náš tým,Royal Star RCv.v.,rád zůčastní.Jen s lepší výbavou a technikou,která už TEĎ je v plánu.A vřele každému doporučuju účast na podobném podniku,protože ten adrenalín a blázinec při výměně aku či opravě auta opravdu za to stojí.

Nějaká fotka bude od Tondy a možná i dalších,co trochu fotili.Možná i konečný výsledky,pokud se Milda probere z letního spánku. 😀 Jinak neoficiálně by měl RS RCvv skončit na 6.místě 🙂

Fotky od Tondy ZDE a jelikož byla vcelku hektická doba,tolik moc jich neni.Aspon ale nějaký. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.