Nejspíš největší úlet

Asi mi fakt už přeskočilo.

S modely už jsem byl skoro všude.

Pár letadel ve vzduchu,vždy jistě na zemi.Něco lodiček,který jsem většinou úspěšně vždy vylovil.Něco mezi zemí,vzduchem a vodou,i to jsem zkusil.Autíčka nějak ani nezminuju,jelikož to je asi posedlost nebo spíš lenost 🙂 Jezdí po zemi a ze země je i seberu.Teda většinou.

A jelikož zem,po který chodíme a občas si o ni i úspěšně orvem obličejové partie,zbývá vymyslet,co dalšího se mimo aut na ni pohybuje.Ale většinou víc terénněji než by i sebelepší ofroudák zvládnul.No,nikdo neví či netuší ?

Ano ano,máme výherce 🙂 Jak správně huláká ten pán vzadu,jedná se o tank.

Pomyslné nakopnutí mi vcelku divně před časem vnuknul Toníček,aby všechno jen nesváděl on na mně 😀 Jeho Tiger 1/16 od Heng Long se mi na jednom rallycrossu MOOOC líbil.A jelikož jsem občas zvědavec zvědavá,zašel jsem nedávno na web Beami-trade.eu,kteří modely tanků distribuují.V nabídce maj většinu těch z 2. světový války,ale objevil se jim tam i M1 Abrams,na který jsem viděl reportáž na Discovery a doost se mi zalíbil.Jak velký,tak později model,inzerovaný na stránkách Beami ve větším měřítku než většina prodávaných.Ty jsou 1/16,M1 je 1/12.

V neděli 10ho jsem objednal.Trochu po potřebném naléhání manželky,který jsem tanka na netu ukázal na fotkách 🙂 a dneska v ůterý poštačky otravujou,jestli prý mam peníze.Nejprv jsem nechápal na co,ale po sdělení částky mi svitlo,že by to mohl být objednaný tank 🙂 Tudíž jsem holkám poštáckým vnutil trochu peněz a odnesl si objemnou krabici.Po rozbalení jedný přepravní a rozebrání další od modelu se vyklubal ten krasavec 😀 To jsem ale ještě netušil,co mně čeká za nervy s inženýry z Asie a dalšíma blbostma.

Jelikož prvně viděný model tanku v reálu,trochu nevděčně opomíjim T34 na bowden v ranném dětství :-),byl Tiger nebo jak od Tondy,představa přišlého zboží byla jasná.Supr tank s minimem potřebných úprav a k tomu ještě obludáckých rozměrů 🙂

Realita nakonec byla o dost jiná.Níže jsou popsaný hlavní neduhy,který mně potrápily po vybalení modelu a trochu rozpohybování.

1) Po vybalení je to FAKT obluda 🙂

2) Lepší a hezčí vysílač najdete i u blbých hraček z Tesca za 500.U 1/16 je suprový.

3)Plasty vany a celkově bych čekal úměrný velikosti modelu.Materiál docela měkký a slabší oproti 1/16.Hlavně ty věci,od kol skrz vanu na šponovací pružinky,u aut bych řekl ramena,jsou měkký a ohebný,až je to ostuda.

4)Slušně předimenzovaný pružiny na šponovácích.Na každým kole i prvním jako šponováku.Ty je nutno jednoduše vyřadit z provozu,aby byly pásy volnější a netrpěly motory.Aspon se pak nemusí po natažení pásů dodělávat.

5)Dost podstatný množství dílů s nehorázným množstvím otřepů.Čistit od nich pásy je horor.Relativně malý počet protočených šroubků v montážních dírkách.Reakci na lícování nebo minimální vůle radši nebudu zveřejnovat.Hlavně sešroubování vany a těla/vršku tanku je opruz.

6)Hlaven děla nejde samostatně zvedat/dávat dolů.Záleží na poloze věže při otáčení.Airsoft,dal jsem asi 10 kuliček na zkoušku,taky slušná bída.Trvá asi 3-5 hluchých výstřelů,než si mechanika natahne kuličku,ale pak někdy vystřelí pěkně.Občas se taky kulička zaškobrtne o výstupky v předním dílu hlavně.Bud se schová uvnitř nebo lííííííííííně vyskočí před tank.

7)Samotná jízda.Relátka na pojezd jsou bud slabá nebo co,rády cvrlikaj,kdy se jim zachce.Po uvolnění přešponovaných pásů ještě tank pořád nechtěl ject,jen se točil na místě.Přišla rozborka motorů a trochu i převodovky.Na jednom motoru byl volný pastorek.Zalepit lepidlem a trochu víc naklepnout na hřídelku motoru.800mAh článek toho moc nevydrží i když je nabíjen slušnou nabíječkou,Ultramat 14.

Co tedy bude možno postupem času očekávat?Jistě posílení aku pro pohon,jelikož dodávaný článek složený z nějakých tužkovek neni to pravý pro dva 400kový motory.Možná i nový pacičky pro kola,měkčí pružiny a lepší elektroniku,když ta stávající umí bud plnej plyn nebo neutrál.

Ale zcela jistě bude pár foteček v reálu,možná i videjko z provozu.Nezvykle u mně třeba na sněhu,když všude kolem je ho až dost 🙂

A taky doufám,že model se bude íbit na všelijakých předváděčkách a pozérských jízdách,kam se ho budu snažit brát.Pokud se mi vejde do auta spolu s Tatrou a dalším harampádím,co už vlastnim 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.