Zpropadenej JET pohon

Nějak se mi s těma čínskýma výrobkama a kopiema originálů nedaří.

Nejdřív pořízenej JET velikost 1,podle čínský nabídky na Wishi,ted už i na Allegro.cz.To ale do oranžový lodičky,co jsem jezdil na jaře v Roupově,malej pohon.Takže vyměněn za velikost 3,což bylo do oranžový zas dost velký,ale do 500vky tak nějak příjemně velký.
Takže 3ka do trupu po trochu strastí naklohněná,na zkoušku střídák 2040 s 7200 Kv a NIC.Bídně se to rozjelo.Takže zpátky origo motor k tomu,co se dodává a to 2440 s 25A reglem.Po zkoušce regl a 2S Lion horký jak prase.Výměna za 60A regl a 2S Lipo 50C 7.2V.Tady už většina komponentů,až teda na motor,byla v pohodě.Pár jízd proběhlo na koupališti s upraveným PB závažím a když už to vypadalo nadějně,najednou lodička nejela.

Asi 10 minut jsem počkal,než ji vítr odfoukne správným směrem,abych ji mohl vylovit bez nutnosti lízt do vody 🙂 Povedlo se a začínam koukat,co se vlastně stalo.Šroubky,co držely motor v plastovým čelu se ohřály tak,že se protavily čelem a v motoru nejspíš odešlo nějaký vinutí,jelikož dělá jen „drc-drc-drc.Prostě se neroztočí.

Co teď s tim?Šahneme do trochu zásob.Pro Saturn 15ku nemam potřebnej regl,ale ve velkým rychlíkovi se válí jeden motor.Takže ohřát čelo JETu pro trochu srovnání,vrtačkou prohnat díry pro šroubky na upevnění motoru,najít 10ku vrták pro umravnění díry na vložení spojky a přidělat motor 3670 2670 Kv.

A hurá na vodu 🙂    No,olověný závaží díky velikosti a váze motoru už neni potřeba.Ale taky to moc nejede.Vcelku přetíženej mozek už neví,co vymyslet za kravinu,tak se zkusí zpátečka.A EJHLE,na zpátečku to točí víc. 🙂 Reverz plynu nepomoh,tak přehodíme kabely na motoru k reglu.Jen jsem nejspíš přehodil blbý kabely,jelikož to točilo víc jen na zpátečku.OK,neni problém i s tim umíme jezdit.A najednou to i slušně jezdilo 😀 Sice reakce při zatáčení „nic – nic“ a najednou na 10ti centimetrech obrat o 180 stupnů.Nejspíš jen díky moc ponořenýmu výfuku,ale kdo ví.

A když už se dařilo trochu pěkně jezdit,tak jsem nevybral zatáčku proti betonu koupaliště,lodička najela na něj a krááásně způsobně se zvedla a jen jsem čuměl,jak těžkej zadek plavně klesá pod hladinu 🙂 Takže klidnějším krokem dojít k místu zkázy,kolem minuty a vylovit mrtvolu z vody.A co pod vodou nevidim.Z elektroniky lezou jen bublinky vzduchu,žádnej záblesk a větrák na reglu se ještě dotáčel.

Teǩonc do soboty budu všechno sušit a pak se uvidí.Ale pochvala Absimě,po rozdělání přijímače minimum vody,takže to asi přijímač přežil.Maj to kluci dobře zalakovaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.