Velká nespokojenost :-(

Teda co se týká sortimentu kastlí 😀

Jakožto věčný nespokojenec s čímkoliv,došlo i na výběr v kastlích na autíčka.

A tak živořící červíček v hlavě hlodal a hlodal,až chcípnul hlady a objevila se spásná myšlenka 🙂 No,myšlenka,zase kravina.Na Aukro.cz jsem vydražil,spíš koupil,papírovou vystřihovánku Škoda 130LR v měřítku 1:24,v barvách,co s ní jezdil Haugland blahé paměti.Asi za 14 dorazila domů a ted začlo menší trápení.

Jak a okolik ji zvětšit,aby pásla na rozměrově na 18tinu a 10tinu.Trochu sem to probral na Tamiya foru a zvětšení vzal od oka.První chyba.Další chyba se naskytla,když jsem v okolí hledal,kdo mi to takhle velký vytiskne.Noo,nikdo.Tudíž počkat,až se dokopu vyrazit do Plzně,kam k smrti nudou rád jezdim.Ale vyrazil jsem.

Po zanechání povozu u Škodovky a svižnější tůry až k Práci,přes to staveniště,co dokola je,jsem našel Copy centrum Bílý slon.Ti jediní,co jsem našel,dělaj A1 kopie.Asi po 5ti minutovým přesvědčování paní za pultem,že opravdu chci zvětšit ten kus papíru na 134 a 246% se mně optala jestli barevně.Vytřeštil jsem oči a spadla čelist,když na mně vyhrkla,že A1 v barvě stojí cca 500 kč za 1 LIST PAPÍRU !!! Ukecal jsem ji teda jen na černobílý tisk a papír z nějaký role.Cca za obě velikosti 94 Kč.To už bylo přijatelnější.Asi za 10 – 15 minut jsem papíry sruloval a jel domů.A tady se projevila chybka číslo 1.Nezměřil jsem si rozchod kol (vzdálenost náprav – je to dobře MartiNe? ) na vystřihovánce.Ta byla 100 mm.Z toho pak vyplívá pro 1/18 150mm a 150% zvětšení a pro 1/10 257mm a 257% zvětšení.Tudíž doma úspěšnej kyselej ksicht,v představě,že ZASE budu muset do Plzně. CHJO !!!

Druhý zvětšení se už ale povedlo,tak jsem mohl začít podlepovat a lepit.Jelikož jsem minulý týden nesehnal čtvrtku A1 pro 10tinu,vzal jsem 18tinu,brutálně podlepil letákem z OBI,když jsem doma nenašel ani obyč čtvrtku 🙁 Napatlal jsem to asi 2 roky starým Herkulesem,kterej jsem musel naředit vodou,ale i tak to udělalo vespod varhánky a občasný zkrouceniny.Ale v dnešní době si člověk nemůže moc vybírat,tak jsem začal tvořit.

Vystřihovat pidi dílky pro 18tinu je fakt veledílo,ale v moji zlaté éře ABC,kdy jsem taky dost tvořil,jsem byl sice mlladší a šikovnější,ale ted vládnou zkušenosti.A sami můžete posoudit,co jsem zvládl asi za 16 hodin.

Ještě chybí přední a zadní čelo s nárazníky a křídlo a pár serepetiček.Už se těšim na 10tinu a jak bude kastlička vypadat na TB a Nandě.Možná dostanou kastle i nějakou barvu,aby nebyly jen černobílý.A když by se našel někdo,kdo udělá kopyto,stačí na 10tinu,aby se pak nechalo použít pro laminování,bylo by to pohádka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.