Nový čerpadlo

pro remorkérovo vodní dělo.

Koncem tejdne jsem se konečně dokopal navštívit kovošrot a z dostupných vraků vydolovat nějaký nový typ čerpadla pro ostřikovače.Ze 4 prohlídnutých aut to nakonec šlo nejlíp vyndat asi z Fabie či Feldy,konkrétně šlo o tohle.

Čerpadlo

Nasávání se děje tyčkou v ose motoru,výtlak vody je horním vývodem na boku,spodní je z výroby zaslepenej.Pokud teda to neni další typ čerpadla,co má oba vývody otevřený pro zadní okno a ostřik.

Čerpadlo má slušnej výkon i při zapojení na 7.4V,co jsem zkoušel při zkoušce funkčnosti v kýblu vody.Skoro by se možná nechalo použít na pohon menší lodičky jen proudem vody,bez nutnosti mít ještě ve vodě šroub.V remorkéru mi kupodivu vyšlo osazení čerpadla lehce pod hladinou,jelikož čerpadlo si neumí nasát potřebnou vodu a musí bejt pod hladinou.Takže zatim dobrý a může se jít na zkoušku do bazénu na zahradě.

Funkční test v bazénu na výbornou 🙂 Čerpadlo tlačí a stříká pěkně.Nikde nic neteče,jen voda z vodního děla.Dostal jsem se na vzdálenost dopadu vody 6.5 – 7m,což je PARÁDA. 🙂 Množství dopravovaný vody skoro víc než slušný,vodní paprsek se lehce rozpadá za ohybem paprsku,takže pro případnou účast na Tug Towingu a možná i závodu hasičských lodí v Příbrami v půlce září,jsem víc než připravenej 🙂

Nějakej testík jistě někdy proběhne a když bude z něj i video,budete o něm jistě vědět 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.