Jak na lítací průkaz

Jak si vlastně udělat lítací průkaz?

Jako první úřady požadujou ztotožnění na identitaobčana.cz.

Tam je 7 různých možností,jakou identifikaci použít.Měl jsem už z dřívějška rozdělaný přihlašování přes MojeID a když mi přišel mejl od CZC.nic s tim,že stačí zajít na poštu na Czechpoint,tam se občankou prokázat,ukázat mejl s informacema pro poštačku,která to zadá do systému,podepíšete papír a v lepším případě máte do 10ti minut přihlášení do zabezpečný zony na MojeID a Identityobčana.cz.

A jelikož Vás pak už systém na dron.caa.cz úřadu pro civilní letectví vidí jako důvěryhodnou osobu,vyplníte si Profil provozovatele.Tady i dostanete v mejlu od nich pak SPZtku,kterou si po vytisknutí nalepíte na drona či letadlo.

V Profilu pilota dovyplníte kontakty a dostanete se na onlajn test se 40ti otázkama,u mně ohledně drona.Možná že letadla mají jinej počet otázek,nevim.Pokud se dostanete na max. 10 chybných odpovědí,jste úřadem uznaný jako způsobilí letu a provozování bezpilotního systému a vyskočí vám na obrazovce pilotní průkaz jako důkaz o úspěšném absolování onlajn testu a nějaký Qr kod.Jen se nedozvíte,který odpovědi jste měli chybný.V mejlu vám pak přijde v pdfku ten průkaz pro vytištění a zalaminování.Aby jste ho měli při případný kontrole u sebe.Možná by stačilo to budto mobilem vyfotit nebo si stahnout do mobilu,ale radši mam u sebe papír a navíc mi mobil při focení monitoru dělá čáry přes celou fotku.

No a pak už jen lítáte.Sice ze začátku trochu víc myslíte na ochranný pásma kolem silnice,drátů a otravný soukromý sousedů.To se jistě časem samo poddá.

A navíc jeden malilinkatý bonus od našich úřadů.Jak ztotožnění na poště,tak i testy a piloták je ZCELA zdarma.Takže to stojí jen váš čas.Na což jsme ale z modelařiny a ostatních činností tak nějak zvyklí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.