Amatér

Troška zamyšlení

Maje v sobě pár piveček :-),sledujíc televizi,konkrétně Nova Cinema a Bobby Jones :Odpal genia mi trochu utkvěla v paměti jedna věta,jenž ale nebudu plně kopírovat.

„Amater je od slova „amare“,tudíž milovat.Proto za peníze hrát nebudu“.Myšleno golf,ve zmíněném filmu.Jednalo se o to,že i horší hráč ve filmu si vydělal pěkný peníze,na rozdíl od hlavního klaďase.

A hned mi přišlo na mysli,proč se vlastně zabývám autíčky a kdejakou blbostičkou kolem RCček 🙂 Jen a prostě z lásky k RC modelům,at už se jedná o cokoliv.Mít o trochu víc prostoru doma,tak budou i lodičky 🙂 Neřikam,že v současný obytný situaci by nešly,ale prostě by už toho bylo i na mně moc.

Trochu chytrosti z Wikipedie,aby jste neumřeli úplně blbý 🙂

Amatér (opak profesionála) je člověk, který za svoji činnost v daném oboru nepobírá obvyklý honorář, nebo ji provádí zcela zdarma ve volném čase jako koníček (hobby). Slovo je odvozeno od latinského amare, což znamená mít rád, milovat.

Termínem amatér bývá označován i ten, kdo:

* je sice profesionál, ale vykonává svoji činnost tak špatně, že by za ni pobírat obvyklý honorář neměl
* se snaží vykonávat svoji činnost kvalitně, ale dosud to neumí
* vykonává svoji činnost velmi kvalitně, ale ještě ji neumí správně uplatnit na trhu, tedy prodat spotřebiteli – je už vlastně poloviční profesionál

A ted si to přeberte podle svýho rozumu a nejlepšího přesvědčení.A spočítejte si,kolikrát kdo stál na bedně 🙂 Mohlo by to být zajímavý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.