Trial Plzenec 13.9.

S menšími problémky,ale šlo to.

Na sobotu 13.9. se jel letošní poslední závod v rc trialu v Plzenci.

A jelikož mně nenapadlo nic horšího,než se zúčastnit a zároven přislíbit řediteli pomoc při zajištování závodu (stavění stanu,na kterej dodal menší plachtu,občasný vaření kafe a další kraviny 🙂 ) vyrazil jsem už před 7mou ráno.Kouknul jsem na teploměr a slušných 14 stupnů.Červíček trochu zahlodal,přibalil ještě bundu navíc a při 12ti stupních v Plzenci jsem vůbec nelitoval.A jelikož se jezdí mezi stromy skoro v lesoparku,byl jsem jen rád.Kolem 8/30 se začli sjíždět první závodníci a když přijížděli ještě před 10tou,kdy byl start,začal ředitel trošku pěnit „Ty lidi se snad zbláznili,co tu všichni chtějí“ 😀 Celkem skoro 30 řidičů.Startovní pole vcelku rozmanité i Berg se ukázal.Dorazil i žíla,nejen závodit,ale hlavně ukázat novinky z webu a že bylo na co koukat.Jen kdyby se peněženka při dotazu na ceny tolik nescvrkávala.Ale šasí předváděl opravdu vymazlený.

Opět jsem skončil v jízdní třídě s kluky Zouzalů a rádi uznali,že jsem se oproti minule docela zlepšil.Což mne dost potěšilo.Stavil se i Tony z rally a crossu a všechny fotky ze závodu jsou od něj,čímžto mu neskonale děkuju.Fotit moc neumim a nějak to ani nestíham s bodováním,sledováním soupeře a ježděním.I přes zlomený Céčko řízení,ještě že byl na místě žíla,koupil jsem hned hliníkový a dojel celý závod,byly tratě pěkný na koukání a poježdění.Což se líbilo i vcelku náhodným chodcům a divákům z poutě,která se o víkendu v Plzenci konala.

Nakonec jsem skončil v třídě s dalšími na 6.tém místě z 9ti,což neni zas tak hrozný.Plánuju menší úpravu pneu o které ale jindy,až bude hotová.Závod byl prima,přes pokec jsem občas i zapomínal projíždět sekce 🙂 Proběhlo vyhlášení vítězů,vítězů celého Plzeneckého seriálu.Během dne by nikdo nespočetl rozhovory všech účastníků o modelech,jejich vylepšení a hlavně plánech do budoucna.

A pokud se povede počasí a hlavně dojde myšlenka svého cíle,budou trialy a crawlery /šplhadla po kamenech/ v budoucnu k vidění i v našich končinách.Někdy konec října či listopad.

Pár fotek od Tonyho je v sekci Axík v Galerii.