Ještě že máme Nováka

Autor: Jirka <jirkacbx(at)seznam.cz>, Téma: Ostatní RC, Vydáno dne: 13. 09. 2019

proč možná pochopíte v článku.

Před posledním trial závodem,když jsem dal nabíjet vysílačku,nějak moc mi nekorespondovalo napětí v rádiu s vybitou aku v autě.Že by se tolik aku v rádiu umravnily,po nějakých 8mi letech provozu? Panasonic NiMH 2600,určený pro výkonný aplikace,jako foták s bleskem a podobně.

Neznámo proč mně osvítil nějakej elektrickej škodolibík,že prý vybijeme trochu :-) Šahneme do šuplíku pro vybíjetko z žárovky H4 s překlemovanýma kontaktama a EJHLE,postupně se rozsvěcí žárovka,něco někde začíná smrdět umělou hmotou,nejspíš kolem žárovky a tužkovky se nám pěkně zahřejvají,až hanba. :-(

A v tuto chvíli jsme rádi,že máme Nováka :-) Kdysi,nejspíš nezištně,kdoví jestli :-D ,mi Ondra věnoval nějaký lepší kabely s různýma svorkama,takže zašátrat v regálu,vyndat krabičku a pospojovat systém kabelů trochu k vybíjení,ale hlavně k chlazení vybíjených tužkovek.

Fotka systému TADY s postupným popisem co a jak :-)

Vysílačový pack tužkovek snad pozná každý :-) ,k němu přes Ondrovo kabely /to je teda blbě řečený,jako by mu SNAD ještě patřily :-D / připojený ruční větráček pro rozfoukání grilu,lehce upravený.Větráček původně určený na provoz jedním velkým buřtem,zbytečnosti uvnitř zpacifikovaný,zalitej tavným lepidlem,který se při chlazení aku ani moc nehnulo :-) a i provoz na cca 11V ten motůrek zvládá s přehledem.Taky záleží jak dlouho.Potřebný provoz pro chlazení aku vydržel,tudíž mu čest a sláva.Krabice za aku jako odrazová plocha,aby se pack chladil z co největší části a plochy,papír pod větrákem,aby to moc nedrnčelo na stole a 12V H4ka jako podpůrný prvek,aby to foukalo kam má.

Pack už na nabíječce,tak uvidíme,kolik se do aku vejde a hlavně poděkování Ondrovi za pěknou stavebnici z kabelů i když slouží zcela jinýmu účelu,než jistě výrobce a i Ondra plánoval :-)